Güncel
Ana Sayfa : Gayrettepe

Gayrettepe TSM Korosu'ndan 2014 Yılının İlk Konseri

07/01/2014

Gayrettepe Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği Türk Sanat Müziği Korosu, yeni yılın ilk konserini 12 Ocak 2014 tarihinde Akatlar Kültür Merkezinde verecek. .

Şef Billur Temizel yönetiminde, saat 18:00 de başlayacak olan konser, büyük bestekar ve söz yazarı Erol Sayan’ın birbirinden güzel eserlerinden oluşuyor.

Bestecinin katılımı ile gerçekleşecek konsere, konuk sanatçı olarak, bestecinin öğrencilerinden TRT sanatçısı Sadiye Erimli renk katacak.

Tüm müzikseverlere duyurulur.

 
Önceki Sayfa      Ana Sayfa      Sayfa Başı

 

Gayrettepe Korosu 2013-2014 Dönemi Çalışmalarına Başlıyor

10/09/2013

Gayrettepe Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği Türk Sanat Müziği Korosu 2013 - 2014 dönemi çalışmalarına 3 Ekim 2013 tarihinde başlıyor.

Koro Şefi İnş.Müh. Billur Temizel, koroya bu yıl gençlerin katılımını beklediklerini, ancak bu şekilde Türk Sanat Müziğini sevdirmenin ve yaşatmanın mümkün olabileceğini söylerken, sesi güzel ve sesleri alabilme yeteneği olan, 45 yaş altı, bu işe gönül veren herkesi koroya katılmaya davet etti.

İsteklilerin Gayrettepe Mahalle Muhtarlığı'na müracaat ederek, ilgili formu doldurmaları gerekiyor.

 
Önceki Sayfa      Ana Sayfa      Sayfa Başı

 

Türk Sanat Müziği Korosu KASEV Huzurevi yararına konser verdi

23/04/2013

Türk Sanat Müziği Korosu, Gayrettepe Rotary Kulübü'nün 22 Nisan 2013 tarihinde KASEV Huzurevi yararına organize ettiği konserde, muhayyer kürdi makamında sevilen şarkılardan oluşan bir program sundu.

Defne Sarısoy Işıklar'ın sunuculuğunu üstlendiği programa, Melihat Gülses konuk sanatçı olarak katıldı.

Türküler bölümünde yapılan zeybek gösterisi de izleyicilerden büyük ilgi gördü.

   

 
Önceki Sayfa      Ana Sayfa      Sayfa Başı

 

Gayrettepe TSM Korosu 2013'ü Konserle Karşılıyor

25/12/2012

Gayrettepe Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği Türk Müziği Korosu, Şef İnş. Müh. Billur Temizel yönetiminde, 13 Ocak 2013 Pazar günü saat 19:00 da Akatlar Kültür Merkezi'nde vereceği konserde, büyük besteciler Nev’eser Kökdeş ve Yesari Asım Arsoy'un eserlerini seslendirecekler. Programa TRT kurumu Türk müziği solisti Melda Kuyucu Kılıç misafir sanatçı olarak katılacak.

Davetiyeler, Gayrettepe Muhtarlığı'ndan ve konser girişinden temin edilebilir.

 
Önceki Sayfa      Ana Sayfa      Sayfa Başı

 

Gayrettepe TSM Korosu 2012 Yılının İlk Konserini Verdi.

06/02/2012

Gayrettepe Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği Türk Sanat Müziği Korosu, 14 Ocak 2012 tarininde ölümünün 50.yılında Sadettin Kaynağı anma konserini İTÜ Maçka Mustafa Kemal amfisinde verdi.Şef İnş.Müh. Billur Temizel yönetimindeki 40 kişilik koro, maestro Önder Gülfidan yönetimindeki saz heyeti eşliğinde, büyük bestekar Sadettin Kaynak şarkılarından oluşan bir program sundu. Program sunuculuğunu TRT haber spikeri Defne Sarısoy’un üstlendiği konsere konuk sanatçı olarak katılan Bekir Ünlüataer, birbirinden güzel şarkılarıyla sevenleriyle buluştu.

Çok başarılı ve keyifli geçen konsere, Beşiktaş Kaymakamı Sadettin Yücel, İTÜ Rektörü Prof.Dr. Muhammed Şahin ve büyük bestekar Amir Ateş renk kattılar.


 
Önceki Sayfa      Ana Sayfa      Sayfa Başı

 

Konser: Ölümünün 50. yılında Sadettin Kaynak Eserleri

09/01/2012

Gayrettepe Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği Türk Sanat Müziği Korosu, 14 Ocak'da vereceği 2012 yılının ilk konseriyle dinleyicileriyle buluşuyor.

Sadettin Kaynak'ın eserlerine ayrılan konseri Şef Billur Temizel yönetecek. Konserin konuk sanatçısı ise Bekir Ünlüataer.

Konser davetiyeleri Gayrettepe Muhtarlığı'ndan edinilebilir.

14 Ocak 2012 Cumartesi, saat 20:00
Yer: İTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu (Eski Maden Fakültesi), Mustafa Kemal Anfisi, Maçka

 
Önceki Sayfa      Ana Sayfa      Sayfa Başı

 

Gayrettepe Korosu'ndan KASEV Yararına Konser

07/03/2011

Gayrettepe Türk Sanat Müziği Korosu, 16 Nisan 2011 tarihinde, KASEV Huzurevi yararına, huzurevi sakinleri ile birlikte bir konser verecek.

Gayrettepe Rotary kulübü tarafından organize edilen konsere, konuk sanatçı olarak TRT sanatçısı Sadiye Erimli katılacak.

Konser huzurevinin Tuzla’daki tesislerinde yapılacak.

 
Önceki Sayfa      Ana Sayfa      Sayfa Başı

 

Gayrettepe TSM Korosu 2011 Yılının İlk Konserini Verdi.

05/02/2011

Gayrettepe Çevre Kültür ve Dayanışma Derneği Türk Sanat Müziği Korosu, bu yılın ilk konserini 30 Ocak 2011 tarininde İTÜ Maçka Mustafa Kemal amfisinde verdi.Şef İnş.Müh. Billur Temizel yönetimindeki 45 kişilik koro, Maestro Önder Gülfidan yönetimindeki saz heyeti eşliğinde, Şekip Ayhan Özışık ve Avni Anıl şarkılarından oluşan bir program sundu. Konsere konuk sanatçı olarak katılan Gökhan Sezen, birbirinden güzel şarkılarıyla sevenleriyle buluştu.

Çok başarılı ve keyifli geçen konserde, Beşiktaş Kaymakamı Sadettin Yücel, İTÜ Rektörü Prof.Dr.Muhammed Şahin, büyük bestekar Amir Ateş ve değerli sanatçı Vedat Çetinkaya konsere renk kattı. 
Önceki Sayfa      Ana Sayfa      Sayfa Başı

 

Gayrettepe Yeni Bir Çocuk Parkına Kavuştu

28/01/2009

Beşiktaş Belediyesi tarafından çocuk parkı olarak düzenlenen, Vefa Bayırı Sokak'taki boş arsa, 26 Ocak Pazartesi günü Belediye Başkanı İsmail ÜNAL tarafından hizmete açıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail ÜNAL, Gayrettepe’de kişi başına düşen yeşil alanın çok az olduğunu, olanların da en iyi şekilde korunacağını söyledi.

Gayrettepe'lilerin Çevre Kültür Parkını koruma konusunda gösterdiği gayreti takdir ettiğini belirten İsmail ÜNAL, bu konuda üzerlerine düşeni her zaman yerine getireceklerini söyledi.

Daha önce başlattıkları otobüs ring seferlerinin, Büyükşehir Belediyesi'nce engellendiğini, fakat tekrar başlayacaklarını söyledi.

Parkın açılışını muhtarımız Necla BAŞAR ve Belediye Meclis üyeleri ile birlikte yapan İsmail ÜNAL, çocuklarla birlikte fotoğraf çektirdi.

Semt sakinlerinin, spor yapmaları için yerleştirilen aletleri vücutlarını (kaslarını) ısıttıktan sonra kullanmaları, aksi halde bu aletlerin sakatlanmalara sebebiyet vereceği bir kez daha belirtildi.

Parkta, evcil hayvanların tuvalet ihtiyaçlarının giderilmesi için de ayrı bir bölüm yer alıyor.

 
Önceki Sayfa      Ana Sayfa      Sayfa Başı

 

SİSYÖN